دسته‌بندی نشده

کیستون

کیستون شبکه چیست

کیستون چیست؟

کیستون شبکه یک کانکتور مادگی است که برای ایجاد ارتباط بین کابل و سیستم های گوناگون شبکه نظیر :پریز های توکار،کامپیوتر ها،سوییچ و روتر و غیره مورد استفاده می باشد.

مختصری از تاریخچه ی کیستون :

تاریخچه ی کیستون مربوط می شود به شرکت AMPدر سال 1979 که دریکی از پروژه هایش کیستون CAT3 را طراحی کرد،و از آن در سیستم کابل کشی ساخت یافته ی تلفن های داخلی بهره برد.اما امروزه کیستون در تجهیزات بسیاری کارایی پر ضرورتی دارد ،زیرا همانطور که ذکر کردیم کیستون کابل شبکه را به مابقی تجهیزات متصل می کند.آنها در رنگ های مختلفی تولید شده اند.این موضوع باعث می شود که مصرف کنندگان با توجه به سلیقه،محیط و نیازشان رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنند.برخی برندهای شناخته شده کیستون شامل :لگرند ،دی لینک ،بلینیک ،nexans

انواع کیستون:

کیستون ها دارای انواع مختلفی می باشد،از نظر جنس برخی جنس بدنه ی پلاستیکی دارند و برخی فلزی (نیکل و برنز ) همچنین یک پورت و دوپورت آنها در بازار موجود است.بنابراین در تهیه ی کیستون نسبت به نیازتان کوشا باشید زیرا در صورتی که انتخاب درستی نداشته باشید ممکن حتی در نصب با مشکل روبرو شده و کیستون در جای مناسب اش قرار نگیرد.

با توجه به رده بندی کیستون ها در انواع  ۵e , CAT۶ ,CAT۶A , CAT۷ , CAT۷  CAT.. قرار میگیرند.

CAT6  :

این کیستون جنس بدنه اش از PVC می باشد ؛ قابلیت نصب روی انواع ترانگیت را دارد ولی تنها در کابل های یو تی پی کاربرد لازم را دارد.که روی بسته اش سری ساخت و نام شرکت سازنده و دیگر مشخصات درج شده است همچنین دارای قابلیت قفل شده می باشد استفاده از آن راحت است و نیازی به نصب شدن ندارد و Tooiless است .

CAT6a:

این کیستون در دو نوع بدنه ی فلزی و بدنه ی پلاستی موجود می باشد. که شامل پنج رنگ مختلف در بدنه ی پلباستیکی اش می شود. نصب راحتی دارد وقابلیت کاربردی استفاده در پروژه های POE را داراست . جهت انتقال اطلاعات از سرعت بالایی برخوردار است .به علاوه قابلیت باز کردن تست فلوک را دارد .

باید در خرید کیستون ها به محل نصب آنها توجه کرد زیرا در صورتی که کیستون مناسب محل نصب نباشد جای گزاری نشده و در نصب مشکل ایجاد می کند.

نصب و راه اندازی کیستون راحت و آسان است به طوری که با تماشای یک ویدیوی آموزشی کوتاه قادر به استفاده از آن خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *