آموزش ها, تکنولوژی, خدمات

کیستون شبکه

کیستون شبکه

کیستون شبکه ؟

کیستون شبکه یک کانکتور مادگی است که برای ایجاد ارتباط بین کابل و سیستم‌های گوناگون شبکه نظیر: پریزهای توکار، کامپیوترها، سوییچ و روتر و غیره مورد استفاده می‌باشد.

کیستون شبکه

مختصری از تاریخچه کیستون شبکه

تاریخچه کیستون شبکه مربوط می‌شود به شرکت AMP در سال 1979 که در یکی از پروژه‌هایش کیستون CAT3 را طراحی کرد و از آن در سیستم کابل‌کشی ساخت یافته تلفن‌های داخلی بهره برد. اما امروزه کیستون شبکه در تجهیزات بسیاری کارایی پر ضرورتی دارد ،زیرا همانطور که ذکر کردیم کیستون کابل شبکه را به مابقی تجهیزات متصل می‌کند. آن‌ها در رنگ‌های مختلفی تولید شده‌اند. این موضوع باعث می‌شود که مصرف کنندگان با توجه به سلیقه، محیط و نیازشان رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنند. برخی برندهای شناخته شده کیستون شبکه شامل :لگرند ،دی لینک ،نگزنس و … می‌باشد. 

انواع کیستون شبکه

کیستون‌ها دارای انواع مختلفی می‌باشد از نظر جنس برخی جنس بدنه پلاستیکی دارند و برخی فلزی (نیکل و برنز ) همچنین یک پورت و دوپورت آن‌ها در بازار موجود است. بنابراین در تهیه کیستون نسبت به نیازتان کوشا باشید. زیرا در صورتی که انتخاب درستی نداشته باشید ممکن است حتی در نصب با مشکل روبرو شده و کیستون شبکه در جای مناسب‌اش قرار نگیرد. با توجه به رده‌بندی کیستون‌ها در انواع  ۵e , CAT۶ ,CAT۶A , CAT۷ , CAT۷  CAT.. قرار می‌گیرند.

CAT6  

این محصول جنس بدنه‌اش از PVC می‌باشد ؛ قابلیت نصب روی انواع ترانگیت را دارد ولی تنها در کابل‌های یو تی پی کاربرد لازم را دارد.که روی بسته‌اش سری ساخت و نام شرکت سازنده و دیگر مشخصات درج شده است همچنین دارای قابلیت قفل شده می‌باشد استفاده از آن راحت است و نیازی به نصب شدن ندارد و Tooiless است.

کیستون شبکه

CAT6a

این کیستون شبکه در دو نوع بدنه  فلزی و بدنه  پلاستی موجود می‌باشد. که شامل پنج رنگ مختلف در بدنه پلاستیکی‌اش می‌شود. نصب راحتی دارد و قابلیت کاربردی استفاده در پروژه‌های POE را داراست . جهت انتقال اطلاعات از سرعت بالایی برخوردار است .به علاوه قابلیت باز کردن تست فلوک را دارد.

راهنمای خرید کیستون خوب 

باید در خرید کیستون‌ها به محل نصب آن‌ها توجه کرد زیرا در صورتی که کیستون شبکه مناسب محل نصب نباشد، جایگذاری نشده و در نصب مشکل ایجاد می‌کند. نصب و راه‌اندازی کیستون شبکه راحت و آسان است به طوری که با تماشای یک ویدیوی آموزشی کوتاه قادر به استفاده از آن خواهید شد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *